BELYSNING / Ljusstakar & kandelabrar / Ljusstakar 12948581
nr 1294 8581
Jens Quistgaard
(1919-2008), Danmark
Ljusstakar, 8 st, Nysilver, Dansk Design. Höjd: 6 cm
Jens Harald Quistgaard, dansk designer, född 1919, död 2008.
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
måndag 2 december 2019
kl 18:08:57
30/11 21:20:11
Jens Quistgaard
Läs mer om Jens Quistgaard
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.